Logo EAS

Ida-Viru Ettevõtluskeskus koostöös partneritega: Ida-Viru Omavalitsuste Liit, Eesti Kaubandus- Tööstuskoja Jõhvi esindus, Europe Direct`i Jõhvi teabekeskus, Ida-Virumaa Tööstusalade Arendus ja PR Põhjarannik tunnustasid Ida-Virumaa aasta ettevõtteid, et väärtustada ettevõtlust ja ettevõtlikkust Ida-Virumaal.

 

Pidulik tänuüritus

Pidulik tänuüritus toimus Jõhvi Kontserdimajas.

 

Ida-Virumaa ettevõtlusauhindade võitjad ja nominendid:


 

Ida-Viru Aasta Äritegu 2021 – Kood/Jõhvi

Kood/Jõhvi avamine avab Ida-Virumaale võimaluse astuda oma ettevõtluse arendamisel suure sammu tuleviku suunas. Koolis arendatavad digioskused annavad maakonnale tõuke start-up ettevõtluse arendamisel ning ka kaasaegse info- ja kommunikatsioonitehnoloogia lõimimisel maakonnas traditsiooniliselt tugeva tööstusettevõtlusega.

Nominendid:

 Svarmil  Tallinn Dolls
AS Svarmil tegutseb Kiviõlis juba 30 aastat ning on muutunud linna oluliseks tööandajaks. Ettevõtte toodetud tööriideid kasutavad paljud ettevõtted üle maailma. Ettevõtte edukas tegutsemine tõestab, et kergetööstus Ida-Virumaal on endiselt oma kohal. Kliimasõbralikkus ja digitaliseeritus, need on märksõnad, mis iseloomustavad Lüganuse vald rajatud Tallinn Dolls OÜ tootmist, mis praeguseks annab tööd rohkem kui 15 inimesele. Ettevõtte pühendumus jätkusuutlikule, taastuvenergial põhinevale tootmisele loob maakonnas eeskuju, millest saavad juhinduda ka teised ettevõtjad.

 

 

Ida-Viru Aasta Eurorahade Rakendaja 2021 – TNC- Components OÜ

Ettevõtte konkurentsivõime kasvatamiseks on sageli vaja teha kulutusi, mis ettevõttele endale üksinda on liiga raske kanda.

TNC Components investeeris koos Euroopa Liiduga ettevõtte arenguprogrammi, mis aitab ettevõttel tulevikus pakkuda oma tooteid veelgi nutikamalt kui seni

Nominendid:

SA Alutagusemaa – Kauksi Rannahoone  Toila Merepääste MTÜ
SA Alutagusemaa – Kauksi Rannahoone Peipsi põhjarannik on Eestimaa üks kaunimaid paiku. Senini on seal aga puudu koha vaimule vastavatest turismiteenuste osutamise objektidest. Kauksi rannahoone rajamine Euroopa struktuurivahendite toel aitab seda tühimikku kenasti täita ja teeb rõõmsaks nii piirkonna külastajad kui ka kohaliku elanikud. Toila Merepäästet teatakse valdkonnaga seotud inimeste hulgas kui Eesti üht parimat, kui mitte kõige paremat vabatahtliku merepääste üksust. Professionaalsus hõlmab mitmeid valdkondi sh. oskust kasutada Euroopa Liida pakutavaid rahastusvõimalusi selleks, et meie kõigi turvalisust merel parandada. Soetatud uus kaater Atlantic 75 annab olulise panuse meie piirkonna mereohutusse.

Ida-Viru Aasta Väikeettevõte 2021 – Polven Foods OÜ

Aastaid on Polven Foods OÜ pakkunud häid maitseid nii Ida-virumaal kui ka kaugemal. Ettevõtte on stabiilselt arenenud ning leidnud keerulisel ja konkurentsirohkel turul oma tarbija. Polven Foods OÜ on kindlasti üks Ida-Virumaa toiduainetööstuse maamärke.

 Teresa OÜ   Top Steel OÜ 
Elu ei ole alati lilleline ning mõnikord juhtub, et inimene ei saa ise enam ilma abivahenditeta hakka. Just siis saab tuge Teresa OÜ toodangust, kes aitab erivajadustega inimestel oma elukvaliteeti parandada. Ettevõtte ja ettevõtja pühendumus on leidnud tähelepanu ning seetõttu võimaldanud investorite toel ettevõtet kiiresti laiendada. Top Steel OÜ on teie partner siis kui te vajate metallist tooteid. Olgu need siis kergmetallist või terasest – ettevõte saab teid aidata. Top Steel OÜ kannab uhkelt edasi Narva tööstustraditsioone.

 

 

Ida-Viru Aasta Turismiettevõte 2021 – Spinnaker OÜ (Narva ja Narva-Jõesuu laevaliikluse taastaja)

Caroline ja Narva. Sel hooajal on need kaks nime tihedasti koos olnud. Laevaliikluse käivitamine Narva jõel Narva Ja Narva-Jõesuu vahel pärast 25 aastast perioodi on paljude maakonna külaliste ja kohalike elanike südamesse läinud. Laeva reisid on olnud hooaeg läbi reisijaid täis ning uuele hooajale vaadatakse Spinnaker OÜ poolt vastu lootusrikkalt sest Eestis ja maailmas on veel palju inimesi, kes pole romantilist jõeretke Euroopa liidu piirijõel veel kogenud.

Nominendid:

 Adrenaator Grupp OÜ  Saka Mõis OÜ
 Ida-Virumaa on seiklusmaa. Mis on seiklusmaa ilma adrenaliinita, nagu armastus ilma suudlusteta. Adrenaliini aga Adrenaator Grupp OÜ pakub nii vee peal kui kunstmäestikus tegevuse lõpetanud Aidu kärjääris. Koos Adrenaator Grupp OÜ-ga pannakse turmaliselt proovile nii tehnika kui osaleja närvikava. Head kriisi ei saa raisku lasta minna. Just nii otsustas Saka Mõis OÜ, kui asus kroonapandeemia ajal investeerima oma hotelli laiendamisesse. Avati Meretorn ning uuendati hotelli ja selle tube. Selle baasil käivitati ka uued tooted. Tehtud investeeringud on heaks aluseks, et kriisist edukamalt ja kiiremini väljuda.

Ida-Viru Aasta Uustulnuk 2021 – Taube Catering OÜ

Kui siseneda Ida-Virumaale lääne poolt, siis ei saa jääda märkamata valge kindlusehoone Purtses. Seal tegutseb Taube catering, kes on andnud tugeva tõuke Ida-Virumaa kulinaarse sisu arengule. Kindlus pakub White Guide tunnustatud kvaliteediga kehakinnitust ja keelekastet iidses linnusehoones.

Nominendid:

 Woogs OÜ Purtse Vineerikoda 
Uuenduslikkust ja elaani leiab särava turuletuleku teinud Woogs OÜ tegemistes. Olgu need siis unikaalse disainigu puidust või metallist tooted või uuendusliku kontseptsiooniga elamusmajutusteenus Toila rannas. Woog OÜ ja selle juht Germo Saar teavad kuidas positiivselt üllatada. Vineerist esinduskingitused, meened, medalid ja isegi mööbel. Pereettevõte Purtse Vineerikoda pakub neid laias valikus. Ettevõtte disainib ise ning kasutab oma toodangu tootmiseks kaasaegseid kiireid ja täpseid seadmeid. Vineerikoja toodang on muutunud kiiresti paljude lemmikuks.

Ida-Viru Aasta Ettevõtjate Sõber 2021 – Kood/Jõhvi

Kas kool saab olla edukas kui seal ei ole õpetajaid?

Võib olla mitte iga kool, küll aga uuenduslik Kood/Jõhvi. Jõhvi Koodikooli tulek maakonda on andnud maakonna digitaliseerumise ootusele korraliku kiirenduse. Ettevõtjatele annab ta aga kvalifitseeritud tööjõudu valdkonnas, kus tööjõupuudus on üha suurem ja suurem

Nominendid:

Katri Raik   Olga Kurdovskaja 
 Mida saab üks inimene väljaspool oma tööaega teha selleks, et maakonna turismimajandust toetada? Katri Raik saab küll. Näiteks kirjutada raamatuid ja giidida ühes maailma põnevamas linnas Narvas ja kahe tsivilisatsiooni piiril asuval Narva jõel. Katri pingutus parandab Ida-Virumaa mainet, toob maakonda uusi rännuhuvilisi ning toetab turismi- ja teenindusettevõtjaid.  Ida-Virumaa kui strat -up keskus? See tundub ehk sama ogar kui „Ida-Virumaa turismipiirkond“ tundus kümmekond aastat tagasi. Olga Kurdovskaja näitab, et start-up ettevõtlus ja Ida-Virumaa käivad väga hästi kokku. Olga kasvatab meie maakonna tulevasi ükssarvikuid.

Ida-Viru Aasta Noorte Ettevõtlik Tegu 2021 – Edukoht OÜ

Tuleviku edu pandiks on digipöörde elluviimine.

Edukoht OÜ noored asutajad ja töötajad annavad oma panuse Ida-Virumaa noorte programmeerimisoskuse arendamisel. Programmeerimisoskust vajatakse tööturul üha laiemalt ning  Edukoht OÜ aitab maakonna noortele sellele tellimusel vastata.

Nominendid:

Eesti Keele vestlusklubi TONT Tantsukool Viis Tähte

TONT võib eesti keeles kõlada ehk heidutavalt, kuid tegelikkuses heidutab TÜ Narva kolledži keeleklubi tont vaid vähest keelteoskust. Kui vaja siis koolitab sind TONT nii offline kui online

Ida-Virumaa huvitavate paikade tutvustamist saab teha erineval moel. Noorte tantsukool Viis Tähte teeb seda läbi Tic-Toci tantsu challenge. Maakonna turismiturundus on raskel ajal kõigi töö ja Viis Tähte teevad seda väga nutikalt.

 

 

Ida-Viru Aasta Rohepöörde Tegu 2021 – Enefit Power.

Planeet Maa suudab kliimamuutusega kohaneda, inimene ja muu elav loodus ei pruugi seda aga suuta. Selleks, et kliimamuutust pidurdada vähendatakse kasvuhoonegaaside õhku paiskamist. Enefit Power on selles suunas astunud olulise sammu vähendada kasutatava biomassi arvelt fossiilkütuse põlevkivi kasutamist elektritootmises. Rohepööre on reaalsus ning Enefit Power käib sellega ühte jalga.

 

 


Üürituse fotod: on saadaval SIIN

Konkursi statuut on leitav SIIN

Lisainfoks võib pöörduda ettevõtluskonsultant Jefim Aljoškini poole – 5332 3596