Logo EAS

Aasta Ettevõte 2020 kategooriate võitjate videod:

 

Ida-Viru Aasta Noorte Ettevõtlik tegu 2020: Seiklusmaa TV suvevideod

Noorte loodud ja noorte käitatud televisiooniprojekt, mis kajastab Ida-Virumaa sündmusi ning jõuab 50 000 vaatajani. Seiklusmaa TV aitab maakonna turismiettevõteteel oma tooteid ja teenuseid nutikalt turundada.

 

Nominendid:

Jõhvi Vene Põhikooli projekt “Toila on Eesti pärl” Kohtla-Järve Järve Kooli õpilane Lauri Väin
Ida-Virumaa turismiteenuste arendamisesse panustav projekt, mille raames loodi uued ekskursiooniteenused Toila piirkonda, koolitati välja noored giidid ning pakuti välja arendatud teenuseid klientidele. Jõhvi Vene Põhikooli noored kasutasid projekti rahastamiseks kaasaegset crowdfunding meetodit Võitluses kliimaneutraalsuse eest muutub kergliiklus üha olulisemaks. Kohtla-Järve Järve kooli õpilane Lauri Väin pakub jalgrattureid toetavat rattaremondi teenust, mis põhineb tema enda disainitud seadmekomplektil. Teenust saab abivajajale pakkuda nii seal, kus tal rike tekkis, või ka vajadusel transportida abivajaja jalgratas töökotta.

 


Ida-Viru Aasta Ettevõtjate Sõber 2020: Toila vald

 

Toila vald pakub aastaid tuge nii oma valla kui maakonna ettevõtjatele läbi sadamainfrastruktuuri arendamise Toilas ning ettevõtjaid toetavate arenduste mujal valla territooriumil. Päite vaateplatvorm, Valaste matkarada, Oru pargi klaaspaviljon 3D tehnoloogial põhineva elamuse pakkumiseks on vaid mõned näited valla tegevusest.

 

 

Nominendid:

Olga Smirnova Alutaguse Matkaklubi MTÜ
Ida-Virumaa turismivaldkond toimib paljude inimeste, ettevõtete ja asutuste koostöös. Olga panustab aastaid Narva tuntuse tõstmisesse ja turismiteenuste kvaliteedi kasvatamisesse. Ilma Olga tööta ei oleks Idaviru turismiklaster see, mis ta täna on. Ida-Virumaa on Seiklusmaa. Seiklus tähendab uusi eredaid emotsioone, enese ületamist ja kauneid mälestusi ilusatest paikadest ja enda saavutustest. Seda kõike pakub Seiklusmaal Alutaguse Matkaklubi, kes sel aastal käivitas uue seiklusürituste formaadi – SeiklusFesti, mis leidis positiivset vastuvõttu ning kus osalenud pea 1000 inimest tarbisid maakonna ettevõtjate teenuseid.

Ida-Viru Aasta Eurorahade Rakendaja 2020: SA Narva Muuseum

 

Narva linnus on üks Ida-Virumaa tuntum maamärk, millega võimalusel tutvuvad nii eestlased, venelased, sakslased, jaapanlased ja teised külalised. Narva linnuse ekspositsioon vajas uuendamist ning Euroopa Regionaalarengu Fondi toel sai see ka tehtud. Praeguseks on uus ekspositsioon ning linnuse uus ruumiprogramm rakendatud ning leidnud tänulikku vastuvõttu linnuse külastajate poolt.

 

 

Nominendid:

EVISS OÜ OÜ Corrigo
Ida-Virumaa turismivaldkonna areng on viimastel aastatel olnud muljetavaldav. Selleks, et edulugu jätkuks vajab maakond uusi majutusvõimsusi. EVISS OÜ võttis väljakutse vastu ning rajas LEADER rahastu toel Kiviõli seikluskeskuse lähedale Rosi puhkemaja. Praegune koroonaviiruse kriis lõpeb aga vajadus kvaliteetse majutusteenuse järele seejärel vaid kasvab. Kui inimesel on kõik hästi, siis on ikka tore. Kui kõik nii hästi ei ole siis on tore, kui meie kõrval on selliseid ettevõtteid nagu Corrigo OÜ. Euroopa Sotsiaalfondi toel käivitati Jõhvis kaasaegne esmatasandi tervishoiuteenus. Oleme terved ja koroona kontekstis – olgem negatiivsed.

 


Ida-Viru Aasta Turismiettevõte 2020: Blueray OÜ

 

Kuidas reisida ajas tagasi? OÜ BLUERAY aitab. Pange ette virtuaalreaalsuse prillid ning juba oletegi Pätsi aegses Oru pargis. 2020 aastal käivitatud elamusteenus pakub külalistele unustamatud ajarännakut.

 

 

Nominendid:

SA Narva Muuseum Franz Catering OÜ
SA Narva Muuseum uuendas oma ekspositsiooni ning võõrustab taas maakonna külalisi. Linnus on saanud ka filmivõtete paigaks. Linnuses asuv muuseumikompleks on üheks Ida-Virumaa suurimaks turismimagnetiks. Mida teeb restoran, kui ta enda juurde külalisi kutsuda ei saa? Ta tuleb ise külla. Franz Catering OÜ kasvatas koroonakriisi ajal oma käivet ja tulu ning serveeris oma toite ratastelt üle terve Eesti. Maitsev toit leiab oma sööja igas olukorras.

Ida-Viru Aasta Uustulnuk 2020: Merepargi Aparthotel OÜ

 

Turismiteenuste pakkumine eeldab seda, et kliendid piirkonnas ööbivad. Merepargi Aparthotel OÜ pakub piirkonnas uudset, peredele hästi sobivaid majutusvõimalusi Narva-Jõesuus. Uued majutuskohad lisavad Ida-Virumaa atraktiivsusele läiget ainult juurde.

 

 

Nominendid:

AS Eesti Vanglatööstus Catering Kene OÜ
AS Eesti Vanglatööstus näitas, et kui omanik on valmis võtma vastu julgeid otsuseid, siis positiivsed muutused ka tulevad. Vanglatööstus kolis oma ettevõtte Ida-Viru maakonda ning on praeguseks muutunud orgaaniliseks osaks Ida-Viru ettevõtlusmaastikust. Catering Kene OÜ pakub süüa alates 2018 aastast. Tänapäevale kohaselt pakub ettevõte toitlustust ka toidutundlikele klientidele. Hea, arusaadav ja huvitav koduleht aitab klientidel ettevõtteni jõuda.

 


Ida-Viru Aasta Väikeettevõte 2020: Elvarem OÜ

 

Kui on vaja tööstuslikult toodetud CNC detaile, siis ELVAREM OÜ saab aidata. Ettevõtte laiendas oma tootmist ning investeeris uude asukohta Jõhvi tööstuspargis luues sinna uusi kvaliteetseid töökohati.

 

 

Nominendid:

K1R OÜ AS Kiviõli Kaubahoov
Kui K1R OÜ nimi ei ütle paljudele ehk midagi, siis kohvik „Muna“ Narva kolledžis teavad vast kõik. Auhinnatud söögikoht on ise muutunud maamärgiks ning tema uus grillmenüü viib keele alla Alates karmidest 90-ndatest kuni tänase päevani pakub AS Kiviõli Kaubahoov Ida- ja Lääne-Virumaa linnades oma tooteid ja teenuseid. On vaja ehitusmaterjale, aiatehnikat või vajad jalgratast – Kiviõli Kaubahoov on koht, kus sa oma vajadustele lahenduse leiad. Selline ettevõte, mis hoiab elu ülal ka väikelinnades on tõeline tänapäevane „maa sool“.

Ida-Viru Aasta Äritegu 2020: Fortaco Estonia OÜ

 

Kui rääkida tänapäevasest, kõrgtehnoloogilisest ettevõttest, robotiseerimisest ja automatiseerimisest, siis tuleb rääkida Fortaco Estonia OÜ-st. Ettevõttes on ligi 500 töötajat, kelle palgatase on reeglina kõrgem kui mujal maakonnas. Ettevõtte on sotsiaalselt vastutustundlik ning panustab järelkasvu kasvatamisesse. Fortaco laiendab oma tegevust ning investeeris uutesse tootmispindadesse ja -seadmetesse, mis tõi kaasa 33 uue töökoha tekkimise Narvas.

 

 

Nominendid:

Ida-Viru Turismiklastri küllakutsekampaania Apollo kino avamine Jõhvis
Koroonapandeemia tabas kõiki valusalt. Eriti valusalt sai pihta turismisektor. Vaatamata sellel mobiliseerusid Ida-Viru turismiklastri partnerid kohe, kui liikumine jälle võimalikuks sai ning viisid läbi küllakutsumise talgute kampaania. Kampaania käigus kutsusid IdaVirumaa inimesed oma sõpru ja tuttavaid külla Ida-Virumaale ja soovitasid ka erinevaid võimalusi, kuidas siin aega veeta ja aktiivselt puhata. Kampaania tulemusel jõudis Ida-Virumaa ööbimiste arvu kasvuga 2020 aasta suvel Eesti esikolmikusse. Kampaania sai Eesti 2020 aasta turismi turundusteoks! Jõhvi/Kohtla-Järve linnapiirkonnas elab ligi 50 000 inimest. Kuni käesoleva aastani polnud siin aga päris kino. Kuigi koroonapandeemia pildus kaikaid kodaraisse, avati 2020 aastal Jõhvis päikesejumala nimeline, Apollo kino. Tänulik publik on kino üles leidnud ning tulevik on kinol helge nagu haldja hame.

Eripreemia 2020 tööstusinvesteeringute eest majanduskeskkonna mitmekesistamisse Ida-Virumaal: OÜ Westaqua-Invest

 

Tööstus Ida-Virumaal on seni peamiselt tähendanud põlevkivi, keemiat, metalli. Tundus, et kergetööstus jääb selle kõrval kergeks. OÜ WestaquaInvest on järjekindla investeerimistegevusega tõestanud, et veefiltrite tootmine ei ole teps mitte vähem mastaapsem tegevus. Narva ja Sillamäele kerkinud tehasekompleksid ning seal töötavad inimesed tõendavad seda ilmekalt. Aquaphore kaubamärgi all realiseeritavat toodangut kasutatakse kõikjal maailmas. Ettevõte on üks globaalsetest turuliidritest. Olles seejuures kiires laienemisefaasis, sest nõudlus toodangu järele kasvab ning uued turuniššid ootavad hõlvamist. Puhas vesi tähendab puhtamat keskkonda ja paremat elukvaliteeti.