Logo EAS

Aasta Ettevõte 2018 tunnustusele esitati 53 ankeeti.

 Ida-Virumaa 2018 aasta ettevõtete tunnustamine Saka mõisas.

 

Vaata Ida-Virumaa Aasta Ettevõte 2018 nominentide lühitutvustusi siin.

 

Aasta Ettevõte 2018 kategooriate võitjate videod:

 

 

Ida-Viru Aasta Noorte Ettevõtlik tegu 2018: Kiviõli 1 KK.“Loomefest 2018“

 

Kiviõli 1 KK noored viisid läbi Eesti 100 pühendatud kogukonnaürituse Loomefest 2018. Esimene uue ühinenud valla haridus-, noorte- ning valla asutusi ja ettevõtjaid koondav festival, mis oli suunatud kõigile omavalitsuse elanikele.

 

Nominendid:

Noorteorganisatsioon IDA NOORED MTÜ „Idee TV“

Iisaku Gümnaasium „Iisaku Gümnaasiumi sisehoov“

Noorte loodud internetitelevisioon, mis kajastab Narva ja Ida-Viru maakonna sündmusi. Vene keeles vene noortele, et vene noortel ei jääks maakonna olulised sündmused kahe silma vahele. Rahvusringhäälingus kajastatud koolihoovi uuendamise projekt, mille planeerisid ja viisid ellu õpilased ja õpetajad. Sisustasid sisehoovi ning leidsid projektile vajaliku rahastamise.

Ida-Viru Aasta Ettevõtjate Sõber 2018: MTÜ Business Motion

 

Vabatahtlike töö tulemusena ettevõtjate omavahelisi suhteid ning kontakte arendavad üritused „6 käepigistust“ on toonud kokku kümneid ettevõtjaid ning loonud neile meeldejääva elamuse. Ürituste raames kogutakse vahendeid heategevuseks.

 

Nominendid:

Algus OÜ

Kirderanniku Koostöökogu MTÜ

Algus OÜ eestvedamisel viidi Ida-Virumaal läbi mammutprojekt „Üks päev ettevõtjana“, milles osales 10 kooli, 54 ettevõtjat ja 245 ettevõtlusteadmistest pakatavat noort. Projektis osalemine andis noortele ja ettevõtjatele võimaluse teha reaalset koostööd. LEADER tegevusgrupp, mis suurema osa oma strateegia põhjal realiseeritavatest teotustest suunab piirkonna väikeettevõtjatele. Tegevusgrupi toel on 12 aasta jooksul ellu viidud kümneid ja kümneid edukaid ettevõtlusprojekte.

Ida-Viru Aasta Eurorahade Rakendaja 2018: SA Kiviõli Seiklusturismi Keskus

 

SA avas juunis uue suvise atraktsiooni – kogupere elamuspargi. Park toob Ida-Virumaale kui Seiklusmaale suurt tähelepanu ja uusi väga tasemel seiklusi peredele. Kui varem tõid Kiviõli piirkonda peresid jt. turiste talvekeskuse tegevused siis nüüd on kõigil põhjust tulla ka suvisel ajal.

Nominendid:

Pühaoru OÜ Seart Production OÜ
LEADER toetuse abil soetas OÜ Pühaoru oma traktorile robotseadme, mis võimaldab traktoril teha põllumajandustöid ilma inimese juhtimiseta, saavutades seejuures oluliselt suurema täpsuse arvelt materjalide kokkuhoiu ning seeläbi vähendades ka keskkonnamõjusid. Soetatud tehnoloogia on Eestis esimene. Edukas kalandustarbeid arendav ja tootev ettevõte soetas LEADER tegevusgrupi toetusega vertikaalse termoplastseadme, millega saab ellu viia tootearendustegevusi ning luua uusi tootedisaine.

Ida-Viru Aasta Uustulnuk 2018: Bauxal OÜ

 

Metallitooteid tootev ettevõte, disainib ise oma tooted ning juba aastaga pakub tööd 10 töötajale ja ekspordib 98% oma toodangust.

Nominendid:

OÜ SleepyFox Tantely OÜ
OÜ SleepyFox toodab lasteriideid lastele vanuses 0 – 3 aastat. Toodangut iseloomustab lihtne disain ja kõrge kvaliteet. Valmistatavad mudelid on lihtsajoonelised, väheste detailidega, naturaalsetest materjalidest ning leidnud head vastuvõttu ka välisturgudel.

Ettevõte toodab plastikust jõulukuuskesid ning rituaalpärgi.

Missioonitundega tootja tutvustab tootmist ja oma kogemusi nii partneritele kui ka piirkonna lasteaialastele ja kooliõpilastele.


Ida-Viru Aasta Turismiettevõte 2018: Noorus OÜ

 

Ettevõte renoveeris Liivaranna hotelli, mis pakub klientidele hea hinna- ja kvaliteedi suhtega majutust elavdades sellega Narva-Jõesuu kuurordi külastatavust.

Nominendid:

Toila Sanatoorium AS

SA Kiviõli Seiklusturismi Keskus

Missionitundega ettevõte panustab maakonna mainekujundusse. Arendab järjepidevalt majutus-, ravi- ja spateenusi. Stabiilne kasv võimaldab ettevõttel edendada maakonna elukeskkonda. Ettevõte on heaks eeskujuks oma täituvusprotsentide poolest. Ettevõte korraldab maakonnas märgilise tähtsusega sündmust – Motofestivali, mis on aastate jooksul toonud maakonda kümneid tuhandeid turiste ning lisaks veel au ja kuulsust. Sihtasutus arendab jätkuvalt oma teenuseid ning vähendab sellega turismi hooajalisusest tulenevat tasakaalustamatust

Ida-Viru Aasta Väikeettevõte 2018: Saros Est OÜ

 

Saros Est OÜ saavutuseks on ripplagede eksport enam kui 50 riigi turule ja unikaalsete valguslahenduste väljatöötamine suurte objektide ning eksklusiivsete interjööride valgustamiseks. Näiteks on ettevõte tootnud praeguseks valgustuse ca 50 Bentley autode müügisalongi valgustuseks ja koostööplaanide kohaselt saavad kuni 2/3 Bentley müügisalongidest lähiaastatel Narva ettevõttes Saros Est OÜ väljatöötatud ja toodetud valguslahenduse.

Nominendid:

Mööbliexpert Grupp OÜ Trahter Mimino OÜ
Eritellimustel mööblit valmistav ettevõte areneb kiirelt ning uuendab jõuliselt oma tehnoloogiat. Ettevõtte toodang on leidnud tänu oma toodete kvaliteedile tänuliku tarbijaskonna. Jõhvis asuv trahter Mimino on muutunud Ida-Virumaa tuntud kaubamärgiks ning maakonna külalistele ligitõmbavaks söögikohaks. Tore on, et tegutsemisaja jooksul säilitab trahter pakutava toidu ja teenuse kvaliteedi ning pakub endiselt suurepärast Gruusia toitu.

Ida-Viru Aasta Äritegu 2018: Enefit Energiatootmine AS

 

Nüüdisaegsel keevkihttehnoloogial töötava Auvere 300 MW elektrijaama käiku andmine, kus lisaks põlevkivile on võimalik kasutada kuni 10% ulatuses kõrvalasuvas õlitootmises tekkivat põlevkivigaasi.

 

Nominendid:

Fortaco Estonia OÜ Sillamäe Sadam SA
Tugev ja kaasaegne metallitöötlemise ettevõte, teeb koostööd haridusasutustega ning saanud tunnustust kui parim regionaalne praktikakoht. Ettevõte on suutnud luua endale väga kõrge tehnoloogia tasemega tööstuse. Vaatamata keerulisele ärikeskkonnale on ettevõte suutnud jätkuvalt investeerida oma taristusse ning kasvatanud oma kaubaveo mahtusid.